KONÍČEK-HOBBY

Karel Tůma, Tomáš Pospěch, Lenka a Lukáš Bláhovi, Jana Hunterová, Roman Machek, Šimon Pikous, Tomáš Trojan, Marie Hasalová, Marek Malůšek, Marie Svejkovská, Pavel Duda a kurátor výstavy Petr Drábek.

Výstava fotografií na téma hobby nebo-li koníček, kterou máte možnost shlédnout v předsálí kina Kotva, se snaží představit naše potěšení, libosti, libůstky, záliby, obliby, choutky, činnosti, kterým lidé věnují svůj volný čas. Koníček je vášní i závislostí, je to možnost seberealizace i ventilace vnitřních přetlaků, kde ziskem je duševní klid, uspokojení a štěstí. Tak tedy milovníci dobrého jídla, cestovatelé, poutníci, dobrodruzi, turisti, chataři, chalupáři, křížovkáři, zahrádkáři, trampové, rybáři, houbaři, námořníci a kapitáni, motoristi, cyklisti, fotbalisti, čtenáři, chovatelé, sběratelé, fotografové a další „koníčkáři“, tato výstava je určena především Vám... 

Výstava je reprízou stejnojmenné akce, která proběhla v létě roku 2014 na Výklopníku Baťova kanálu u Sudoměřic na Moravě za účasti většiny vystavujících pod kurátorskou taktovkou Petra Drábka, a kterou tehdy zahájil fotograf Jindřich Štreit a pedagog Institutu tvůrčí fotografie v Opavě Jiří Siostrzonek. Dalšími vystavujícími byli tehdy ještě fotografové Oldřich Malachta, Lenka Vízdalová a Václav Němec, kteří své snímky v Českých Budějovicích z různých důvodů nepředstaví.
(Malachta zde svůj cyklus Camp představil již v červnu a červenci roku 2014)

Kurátor výstavy Petr Drábek ve spolupráci s Václavem Němcem.

 - setkání s autory 14. 2. 2015 v 18. 00 hod

Vystavující: 

Karel Tůma
Fotograf, absolvent pražské FAMU, žije v Praze, vítěz Czech Press Photo 2002 v kategorii Každodenní život, zakládající člen agentury Choice Images. Vystavuje fotografie ze souboru „Bleší trh“.

Tomáš Pospěch
Historik umění, fotograf, volný kurátor; žije v Praze. Je autorem více než dvaceti knih, například monografií Vladimíra Birguse, Jindřicha Štreita nebo publikace o současné slovenské dokumentární fotografii, je spoluautorem výstav a knih Česká a slovenská fotografie 80. a 90. let 20. století nebo Tenkrát na Východě, Češi očima fotografů 1948–1989. Ve vlastní fotografické tvorbě se zaměřuje na konceptuálnější přístupy – Majitelé hradů (2002–2005), Krajinky.jpg (2002–2005), Bezúčelná procházka (2004–2008), Hrady a zámky ČR (2004–2005, 2009), kde reaguje na vizuální stereotypy, narušuje hranice tradičního dokumentu a žánru krajiny. Od roku 1997 je zaměstnán jako pedagog na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě a v letech 1997–2007 působil rovněž na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Vystavuje fotografie ze souboru „Bezúčelná procházka“.

Lenka Bláhová
Volná fotografka, bývalá herečka divadla Husa na Provázku, žije v Klenovce. Autorka mezinárodně úspěšného souboru „Uvnitř sebe potkávám sebe“ a studentka MgA. Institutu tvůrčí fotografie vystavuje spolu s manželem Lukášem Bláhou soubor „Spáči“.

Lukáš Bláha
Příležitostný fotograf, vynálezce, teoretik, žije v Klenovce, vášnivý surfař, manžel Lenky Bláhové. Vystavuje spolu s manželkou soubor „Spáči“.

Jana Hunterová
Nezávislá fotografka, spolupráce s National Geographic, žije v Praze. Studentka doktorandského studia na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě. Vystavuje spolu s Romanem Machkem a Šimonem Pikousem soubor „Trubky“

Roman Machek

Fotograf, dokumentátor a průvodce v Severočeském muzeu v Liberci, žije v Liberci, student MgA. Institutu tvůrčí fotografie v Opavě. Vystavuje spolu s Janou Hunterovou a Šimonem Pikousem soubor „Trubky“.

Šimon Pikous
Profesionální fotograf, terapeut, prodavač knih, majitel úspěšného fotografického ateliéru, student MgA. Institutu tvůrčí fotografie v Opavě, žije v Liberci. Vystavuje spolu s Janou Hunterovou a Romanem Machkem soubor „Trubky“

Tomáš Trojan
Fotograf, pracuje jako redaktor technického časopisu, žije v Brně. 3. místo v soutěži Foto Frame 2010, student BcA. Institutu tvůrčí fotografie v Opavě. Vystavuje soubor fotografií „Památník otce zakladatele“.

Marie Hasalová
Amatérská fotografka, prodavačka v army Shopu, žije v Hodoníně, absolventka řady fotografických kurzů Univerzity v knihovně Hodonín. Vystavuje fotografie ze souboru „Můj muž“.

Marek Malůšek
Volný fotograf, kurátor výstav v kině Hvězda v Uherském Hradišti, učitel, hudebník, pedagog Institutu tvůrčí fotografie v Opavě; žije v Hluku. Vystavuje fotografie ze souboru „Creatures“

Marie Svejkovská
Amatérská fotografka, cestovatelka, absolventka fotografických kurzů Univerzity v knihovně Hodonín; žije v Radějově. Vystavuje soubor "Pokojíčky".

Pavel Duda
Fotograf, dokumentarista, výzkumný vědecký pracovník evoluce člověka; žije v Českých Budějovicích. Vystavuje fotografie z cyklu „Za hranice všedních dnů“.

Fotogalerie

Kalendář akcí

květen
29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2

Najeďte myší nad kalendář a zobrazí se vám akce. Kliknutím na událost zobrazíte podrobnosti.